В окупованому росіянами парку «Джарилгацький» на Херсонщині російські окупанти мають намір відстрілювати диких тварин

В захопленому національному природному парку «Джарилгацький», розташованому в окупованому Росією Скадовському районі на Херсонщині російські окупанти хочуть відстрілювати диких тварин, займатися водними пасажирськими перевезеннями і ресторанним бізнесом. Про це йдеться в реєстраційних російських документах. В лютому російські окупанти незаконно зареєстрували цей парк за російським законодавством. Про це пише Центр журналістських розслідувань. 

«Директором» захопленого НПП «Джарилгацький» російське окупаційне «Міністерство природних ресурсів і екології Херсонської області» призначило Страмнова Сергія Анатолійовича, який є громадянином РФ.

“Основною його діяльністю є мисливство, відлов і відстріл диких тварин. Також фейковий «природний парк» збирається надавати послуги з рибальства, видобутку глини і солі, будівництва, перевезення пасажирів водним транспортом, екскурсійні послуги і ресторанного бізнесу. Схожі види «діяльності» російські окупанти прописали й для інших захоплених природоохоронних установ Херсонщини”, –  зазначено в реєстраційних документах фейкового «природного парку».

Зрадником виявився заступник його директора, екскерівник Держекоінспекції в Херсонській області Суворов Сергій Олегович.

“Ще одним колаборантом став заступник директора НПП «Нижньодніпровський» Кірін Дмитро Леонідович. І він, і Суворов відсторонені з займаних посад, а перед звільненням правобережної Херсонщини обидва втекли на окуповану Росією територію”, – сказав завкафедри ботаніки Херсонського державного університету, член правління Української природоохоронної групи, в НПП «Джарилгацький» Іван Мойсієнко.

Одним із перших росіяни захопили Азово-Сиваський НПП, а його «директором» призначили Поповчука Євгенія Сергійовича, який встиг отримати російський паспорт. Він досить довгий час до 2020 року очолював цей національний природній парк, а також він є головою Генічеської громадської організації товариства мисливців і рибалок «Чинтрель» і депутатом Генічеської міської ради від забороненої Україною партії «ОПЗЖ». Саме Поповчук допомагав російським окупантам грабувати літню резиденцію президента України на острові Бірючому і перетворив природоохоронну територію в розважальну зону для російських військових і колаборантів. Найбільший і один із найстаріших в Україні Чорноморський біосферний заповідник «очолив» мешканець села Гладківка Скадовського району Жданюк Ігор Петрович. Він з самого початку пішов на співпрацю з російськими окупантами, за що отримав також «посаду» заступника гауляйтера Голої Пристані Геннадія Недялкова.