Двом колаборантам з Херсонщини співробітники СБУ вручили підозри

Підозру в колабораційній діяльності отримав мешканець Херсона, який під час тимчасової російської окупації міста погодився зайняти посаду так званого «начальника відділу по організації і розвитку перевезень на транспорті Департаменту транспорту Херсонської області». Про це повідомили на сторінці Facebook управління СБ України в Херсонській області.
“Фейковий очільник виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції щодо забезпечення роботи транспортних перевезень у тимчасово окупованому військами РФ Херсоні та області. Колаборант закликав підприємців-перевізників до перереєстрації підприємств за законодавством РФ. Погрожував вилученням активів на користь Росії тим херсонцям, які не погоджувались”, – йдеться в дописі управління СБ України в Херсонській області.
Також «посаду» від російських окупантів отримала мешканка смт Новотроїцьке Генічеського району. До війни Росії проти України – виконуюча обов’язки директора у КНП «Новотроїцька центральна лікарня», тепер – так звана тимчасово виконуюча обов’язки головного лікаря Державної бюджетної установи охорони здоров’я Херсонської області «Новотроїцької центральної лікарні».
“Псевдоочільниця дискредитує дії органів державної влади та виправдовує збройну агресію РФ проти України. Під час «псевдореферендуму» вона висловлювала свою позицію про приєднання тимчасово окупованих території до Росії”, – йдеться в дописі СБУ.
Обом колаборантам слідчі СБУ повідомили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Їм загрожує до десяти років позбавлення волі.
Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснюють слідчі СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.