Вдалося повернути дитину, депортовану до РФ з тимчасово окупованої території Херсонської області

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про повернення дитини, депортованої до РФ з тимчасово окупованої Росією території Херсонської області. Про це Дмитро Лубінець повідомив на сторінці Офісу Омбудсмана України в Facebook.
На початку року до нього звернулася бабуся з проханням сприяти у поверненні онука Артема, якого разом із іншими вихованцями Олешківського дитячого будинку-інтернату Херсонської області було депортовано до РФ.
“Як тільки мені стало відомо, що вихованців зазначеного будинку-інтернату вивозять до РФ, я особисто поїхала до закладу, аби забрати онука. Проте Артема разом із іншими вихованцями на той час вже перевезли на територію РФ, звідти до тимчасово окупованого Росією Криму, а згодом до м. Скадовська. Адміністрація закладу, в якому перебував Артем, відмовилася повертати дитину”, – повідомила бабуся хлопця.
За зверненням Уповноваженого до органу опіки та піклування щодо вжиття заходів з метою захисту прав та інтересів дитини, в лютому бабусю було призначено піклувальником над онуком та вжито інших заходів щодо повернення дитини на підконтрольну Україні територію.