Вдалося повернути дитину, яку вивезли в Росію заради фінансової вигоди

Мешканці Херсона Світлані вдалося повернути 15-річну доньку Аліну, яку вивезли на територію Росії заради фінансової вигоди. Про історію Аліни та Світлани розповідає британське видання The Guardian.

Під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну – Світлана з донькою Аліною жили в Херсоні. Мама найкращої подруги Аліни – Євгенія була проросійськи налаштована. Спершу жінка наполягала, щоб Аліна та її родина отримали гуманітарну допомогу від російських окупантів. Коли ж до міста наближалися українські війська, Євгенія запропонувала Аліні втекти в Росію. Щоб не бути покараною за співпрацю з російськими окупантами в Україні, тож налякана Аліна погодилася.

“Ця жінка збрехала Аліні. Вона їй сказала: “За те, що ви спілкувалися з російськими солдатами під час окупації та брали в них продукти, після деокупації українські військові будуть вас карати”, – говорить Світлана.

В жовтні 2022 року донька таємно виїхала з Євгенією в Росію. Згодом, Світлана дізналась, що Євгенія вивезла доньку в Росію, щоб отримувати виплати від держави. Коли ж Світлана поїхала за донькою то дізналася, що Євгенія відправила дівчинку до реабілітаційного центру, а сама вже готувала документи на удочеріння. Втім, Світлана встигла забрати дочку до отримання нею російського свідоцтва про народження.

“Ми не знаємо, скільки дітей насправді були вивезені до Росії. Це не тільки діти, викрадені з інтернатів і дитячих будинків. У деяких випадках йдеться про дітей, які перебували на окупованих Росією територіях, а їхні сім’ї залишилися на підконтрольних Україні територіях”, – говорить колишній дитячий омбудсмен Микола Кулеба, який зараз керує благодійною організацією “Save Ukraine”.

Є випадки, коли дітей викрадали до Росії заради фінансової вигоди.

“Один хлопець, якого ми врятували, розповів, що він був з ще одним хлопцем з Маріуполя, який потрапив у дуже бідну сім’ю алкоголіків. Його ігнорували, і він був голодний щодня”, – каже Кулеба.

Українська система збору даних офіційно зафіксувала депортацію 16 221 дитину з України в Росію.