Судитимуть двох чоловіків з Херсонщини, які займали посади в органах окупаційної влади РФ

На Буковині за колабораційну діяльность судитимуть колишнього співробітника Херсонської виправної колонії. Тим часом, на Херсонщині за колабораційну діяльність судитимуть так званого «голову» села Чулаківка Херсонської області.

Чернівецька обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього старшого інспектора відділу нагляду і безпеки ДУ «Північна виправна колонія (№ 90)» за фактами державної зради та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкції статтей передбачають позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

“Працівник виправної колонії після окупації Росією Херсона перейшов на бік окупантів. Він добровільно погодився служити в так званій «Північна виправна колонія (№90)» на посаді заступника начальника колонії, а згодом став першим заступником начальника так званого «Херсонського слідчого ізолятора». Після деокупації Херсона, чоловік втік разом зі своїми «роботодавцями» на іншу тимчасово окуповану РФ територію України, де переховується від органів слідства та суду”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Тим часом, Херсонська обласна та Скадовська окружна прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
“Обвинувачений навесні минулого року пішов на співпрацю з російськими окупантами та зайняв посаду так званого «голови ВЦА Чулаківської сільської територіальної громади Скадовського району Херсонської області». На псевдопосаді він організував роботу незаконно створеного Росією органу влади. Брав участь у масових заходах спрямованих на популяризацію та підтримку дій РФ”, – йдеться в прокуратурі.