Відбулася прем’єра документального проєкту “Вікно в Херсон” (відео)

Головний герой фільму «Вікно в Херсон» Артем Петрик документував воєнні злочини російських військових під час російської окупації міста. Про це пише Детектор Медіа.

На YouTube-каналі видання «Рубрика» відбулася прем’єра документального проєкту «Вікно в Херсон», який містить свідчення очевидця російської окупації міста та злочинів росіян.

«Херсон – це єдиний обласний центр, який на певний час вдалося окупувати російським військовим. Попри надії російських окупантів підкорити, залякати, зламати активних містян, місто не здалось і відповіло спочатку велелюдними акціями протесту, а згодом партизанським рухом опору. Для нашої команди було важливо задокументувати свідчення очевидця подій, аби в майбутньому вони стали доказами у справах покарання винних за ці воєнні злочини», – розповіла продюсерка проєкту Людмила Тягнирядно.

Головним героєм «Вікна в Херсон» став історик, старший науковий співробітник Інституту історії та археології Балтійського регіону Артем Петрик. Він приїхав до батьків у місто й опинився в російській окупації. Артем документував воєнні злочини російських військових та вів щоденник, де описував життя жителів Херсона в той час.

«Стрічка поділяється на п’ять частин: вторгнення, спротив, репресії, підпілля та визволення. Фільм містить свідчення про ставлення херсонців до російських окупантів, героїчну оборону міста територіальною обороною, спротив містян, тортури та репресії, які вчиняли російські окупанти по відношенню до проукраїнських жителів, а також очікування на звільнення та зрештою зустріч ЗСУ», – йдеться в повідомленні про опис фільму.

Документальний проєкт «Вікно в Херсон» є логічним продовженням проєкту видання «Викривачі», присвяченому активістам і громадянам, що викривають несправедливість, корупцію та зловживання владою.

«Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну редакція й авторка проєкту Людмила Тягнирядно вирішили змістити фокус “викривачів” на новий вектор – документування злочинів російських військових, аби справедливість торжествувала і винні були покарані. Тому ми вирішили зробити якісний документальний проєкт зі свідченнями про російські злочинів, які відбувались у тимчасово окупованому Росією Херсоні. Ми писали статті про пекельну окупацію, а наш фотокореспондент був у звільненому місті одним із перших. І одразу після звільнення Людмила зайнялася зйомками проєкту, присвяченому Херсону», – додала Руденко.