Відсутність транспортного сполучення Антонівським мостом не завадить контрнаступу ЗСУ — військовий експерт

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова, військовий експерт Олексій Мельник вважає, що відсутність транспортного сполучення Антонівським мостом не завадить контрнаступу ЗСУ. Про це він розповів Суспільному.

За його словами, знищення мостів є основним елементом тактики ЗСУ в перспективі звільнення Херсона — бо тут українські військові не можуть застосовувати масовану артилерію

“Якраз ці мости позбавляють або руйнують логістичні ланцюжки для постачання не лише боєприпасів. Цей варіант є найбільш прийнятним з точки зору як зменшення жертв серед наших військовослужбовців, так і мінімальної шкоди для цивільного населення, для цивільної інфраструктури”, – каже Мельник.

Також він вважає, що українська армія, блокуючи ворожу логістику, послаблює військових РФ і змушує їх відходити з окупованих територій.

У ніч на 8 серпня ЗСУ завдали чергового артилерійського удару по Антонівському та Каховському мостах на Херсонщині, повідомила керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.

“Відпрацьовано той самий вогневий контроль, який ми тримали вже кілька діб на цьому напрямку і він має свої результати. Він має влучення, влучення достатньо поважні, Як по Антонівському, так і по Каховському мосту. Також є знищення кількох баз збереження боєприпасів. Це досить суттєво впливає на морально психологічний стан війська ворожого і на його боєздатність”, – сказала Гуменюк

За її словами, знищувати боєкомплекти та мінусувати особовий склад ворога військовим допомагає херсонський рух спротиву. Херсонці стежать за тим, що відбувається на мосту, розповіла жителька міста Оксана.

“Я живу неподалік Антонівського мосту. Сьогодні близько 23-ї години ночі я прокинулася від дуже потужних вибухів. Таке було враження, наче небо розірвалося над головою. Деякі вибухи було чути трохи далі, не такі сильні”, – розповіла херсонка.

Нічні вибухи завдали значні пошкодження та змусили російських військових нервувати, розповів Суспільному заступник голови обласної ради Юрій Соболевський

“Була пошкоджена техніка, яка там працювала на ремонтних роботах. Станом на зараз вони оточили з двох сторін і не підпускають близько людей. Вони підозрюють кожного, що він зараз намагається зафіксувати пошкодження та передати їх на ЗСУ”, – розповів Соболевський.

Також він повідомив, що є непідтверджена інформація про те, що російські військові зранку затримали людей, які були просто поруч з Антонівським мостом.