Військові експерти розповіли коли ЗСУ можуть почати звільняти лівобережжя Херсонщини

Українська армія намагатиметься продовжити виснажувати російські сили, зберігаючи власні втрати якомога меншими. Про це пише херсонське інформаційне видання МОСТ посилаючись на слова професора стратегічних досліджень в Сент-Ендрюському університеті Шотландії Пейсона О’Браєна. 

“Україна й надалі досягатиме успіхів у війні, але знадобиться час, щоб розбити нові російські сили”, – говорить професор.

Бен Годжес – колишній командувач військ США в Європі, генерал у відставці прогнозує, що протягом наступних кількох тижнів ЗСУ продовжать знищувати склади та штаби росіян, а також логістичні мережі. У такий спосіб українська армія готуватиме умови для звільнення Криму, яке стане можливим до кінця літа 2023 року.

Запорізький напрямок лишається стратегічно важливим для досягнення цієї мети, припускає полковник запасу Роман Світан. Адже вийшовши до узбережжя Азовського моря, українська армія переріже сухопутний коридор Росії з Херсонською областю і Кримом.

“Завдання не в тому, щоб звільнити Мелітополь, Бердянськ чи Маріуполь. Завдання полягає в тому щоб із Ростова не могли йти колони в бік Каховки. Якщо ми виконаємо ці кроки, практично можна сказати, що 50% цієї війни ми перемогли”, – переконаний Світан.

Українці можуть піти в наступ у другій чи третій декаді січня, коли на південь прийдуть морози, що забезпечить легше просування техніки.