Внаслідок російських обстрілів у Херсоні загинув український продюсер італійського видання La Repubblica

Внаслідок російських обстрілів у Херсоні 26 квітня загинув український продюсер італійської газети La Repubblica Богдан Бітік, який працював разом з кореспондентом газети Коррадо Дзуніно. Про це повідомили в Інституті масової інформації.

За даними джерел ІМІ в Збройних силах України, українець перебував у складі знімальної групи з Коррадо Дзуніно, який того ж дня отримав поранення. Українець був без бронежилета, він був одягнений лише в жилет з написом “Преса”. Водночас італійський кореспондент був у бронежилеті. В Богдана Бітіка залишилися дружина і син. Богдан Бітік став 54-м медійником, що загинув внаслідок російської агресії та дев’ятим медійником, що загинув під час виконання журналістської діяльності.

“Ми розцінюємо дану ситуацію, як воєнний злочин росіян проти журналістів”, – сказала директорка ІМІ Оксана Романюк.

Журналісти потрапили в засідку російських снайперів біля Антонівського мосту, коли вийшли з машини. Обидва були марковані як “Преса”.

“Ми пройшли три блокпости, Богдан спілкувався з українськими військовими, вони нас пропустили без проблем. Це не була зона бойових дій. Потім у нас влучили, я почув шипіння і побачив Богдана на землі, він не рухався. Я виповз із лінії вогню. Я біг, поки не зустрів цивільну машину. Я був весь у крові, мене відвезли до херсонської лікарні. У мене чотири поранення, але мені надали чудову допомогу”, – розповів Коррадо.

Центр стратегічних комунікацій заявляє, що журналіст італійського видання La Repubblica Коррадо Дзуніно ігнорував застереження українських військових.

“Дзуніно не повідомив про свою роботу в місті відповідальних пресофіцерів. А вже на місці проігнорував завчасні попередження українських військових про небезпеку” – заявляє центр.

Дзуніно, як керівник був зобовʼязаний проконтролювати, щоб учасник його групи був не лише в жилеті з написом PRESS, а й з бронею всередині нього. Але італієць порушив правила поведінки для журналістів в умовах бойових дій.

“У будь-якому разі вбивство та поранення журналістів є черговим воєнним злочином РФ”, – зазначає Центр страткому.

26 квітня російські війська здійснили обстріл району Антонівського мосту біля Херсона, внаслідок цього загинув цивільний чоловік. Вогнепальне поранення плеча отримав кореспондент іноземного видання, який працював над матеріалом про життя в місті.