Перед судом постануть двоє мешканців Херсонщини за співпрацю з російськими окупантами

Перед судом постануть двоє мешканців Херсонщини за співпрацю з російськими окупантами. Першим перед судом постане мешканець Херсона, який сприяв російським окупантам отримувати прибуток від захопленого Центрального ринку в місті. Разом з ним, перед судом постане мешканка Херсонщини, яка брала участь у псевдореферендумі на окупованій Росією території області.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом колабораційної діяльності, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачений під час російської окупації Херсона погодився працювати на окупаційну владу РФ та став так званим «контролером» ринку. Чоловік збирав з торговців кошти та передавав їх до каси окупаційного підприємства. Чоловік діяв за попередньою змовою та під керівництвом псевдодиректора ринку, його заступника з комерційної діяльності, завідувача по господарству та бухгалтера підприємства. За участі цих осіб було зареєстровано підприємство в окупаційній податковій інспекції, відкрито рахунки в російському банку та збиралися податки, які йшли на рахунки російських окупантів”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі обвинувачений утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду. Досудове розслідування здійснювалось ГУНП в Херсонській області.
Разом з тим, Олешківською окружною прокуратурою Херсонської області затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканки Херсонської громади за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України)
“Обвинувачена брала участь у роботі так званої виборчої комісії, створеної окупаційною владою РФ для проведення псевдореферендуму щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії окупованої території Херсонщини.
З 23 по 27 вересня жінка в супроводі російських військових ходила по домівках жителів сіл Киселівка, Благодатне, Клапая з бюлетенями та урною, закликаючи їх брати участь у незаконному голосуванні. Також вона здійснювала підрахунок бюлетенів з відмітками та поміщала їх до спеціальних сейф-пакетів, після чого передавала військовим РФ”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими відділення поліції №1 ХРУП ГУНП в Херсонській області.