Волонтерський спецпідрозділ “Карлсон support” допомагає херсонцям ліками та продуктами (відео)

Спецпідрозділ “Карлсон support” не тільки воює, а й займається волонтерською діяльністю. Свій штаб у Херсоні волонтери розгорнули на другий день після звільнення міста. Відтоді роздають продуктові набори, ліки, дитяче харчування, а також допомагають військовим. Як працює волонтерський спецпідрозділ “Карлсон support”, дізнавалось Суспільне.

У цьому штабі завжди людно. За день приходить 100-150 людей. Тут можна отримати хліб, ліки, засоби гігієни, дитяче харчування. Херсонка Галина у штабі не вперше, така допомога в Херсоні дуже необхідна.

“Діти мої тут і я. Зі своєї землі нікуди не збираємося йти. Як було без волонтерів? Дуже важко. Ми ніколи не брали російську гуманітарну допомогу”, – говорить Галина.

Перший раз у штабі Ніна Кулик. Прийшла за дитячим харчуванням і засобами гігієни для своєї онуки. Її внучці десять місяців.

В першу чергу допомагають родинам з дітьми, пенсіонерам та людям з інвалідністю. Але готові підтримати будь-кого, хто звернеться до штабу. Тут можна обрати дитяче харчування, різноманітні ліки – від знеболювальних до більш специфічних медикаментів. Допомагають волонтери і містянам, і лікарням.

“В нас є антибіотики, зокрема, від бронхіту. Є серцеві, нітрогліцерин спрей, а ще є для розрідження крові”, – каже волонтерка Ліда Перелигіна.

Зараз у штабі працює 60 волонтерів. У кожного свої обов‘язки: роздавати продукти та ліки, фасувати пакети, обробляти заявки у соцмережах, розвозити допомогу. Більшість займатись волонтерством почали в перші місяці російської окупації, а після звільнення міста – об‘єднали зусилля. Команда волонтерського спецпідрозділу “Карлсон support” – це люди, які попри щоденні обстріли залишаються у місті.

“Ми працюємо з листопада і за цей час ми встигли допомогти восьми тисячам людей, з яких одна тисяча – це родини з дітьми, багатодітні, малозабезпечені родини. Наша команда складається з людей, котрі пережили російську окупацію, ми не виїхали. Це наша позиція. Ми не будемо тікати з рідного міста. Ми будемо тут залишатися і будемо допомагати людям”, – каже керівниця херсонського штабу Катерина Козак.