Волонтери з Одеси возять гуманітарну допомогу для деокупованих сіл Херсонщини, які цього найбільше потребують (відео)

Херсонські волонтери, які виїхали з російської окупації, приєднались до одеського волонтерського центру. Тепер разом допомагають мирним жителям та військовим на Херсонщині. Про волонтерів пише Суспільне.

Херсонець Валерій Кисляков приніс гроші, які збирав разом з друзями для військових на Херсонському напрямку. Його батько брав участь у боях за звільнення Херсона.

“Ми зробили блокпост, зупиняли машини і просили по п’ять, по дві гривні на ЗСУ. Нам давали по 100, по 50, по 20. Мій тато був одним з тих, хто звільняв Херсон”,  розповів хлопець.

Волонтер Роман Баклажов раз на тиждень возить допомогу на деокуповане правобережжя. Херсонець допомагав людям під час російської окупації, пройшов через російський полон. Після виїзду на підконтрольну Україні територію, продовжив займатись волонтерством.

“Дар’ївська громада, в Херсонській області, до сих пір потребує генераторів, свічок, ліків. Тому що частина Херсонської області, яка деокупована, без світла ще з минулого року. Зараз до Дар’ївської громади ми веземо драбину, акумулятори, інструменти, щоб там могли працювати. Вони хочуть створити мобільну бригаду, виїжджати ремонтувати дахи людям і все інше”,  говорить волонтер.

Близько місяця Роман співпрацює з одеським благодійним фондом “Ми з України люди вільні”. Одеські волонтери почали допомагати Херсону одразу після деокупації.

“Коли перший раз ми їхали в Херсон просто везли гуманітарну допомогу, їжу. Ми знали, що території вже деокуповані і привезли туди гуманітарну допомогу. Роман допомагає організовувати і разом з нами їздить, возить допомогу. У нього там знаходяться штаби”, розповів директор фонду.