Тринадцятьом громадянам заочно вручено підозри в злочинах проти України, один з них громадянин Росії

Одинадцятьом громадянам України повідомлено про підозру в колабораціонізмі за те, що вони працевлаштувалися в незаконний правоохоронний орган створений російськими окупантами. Ще один громадянин України підозрюється у пособництві РФ. Він очолив незаконний орган створений росіянами. Отримав підозру і громадянин Росії за те, що вчиняв терор над жителями Херсонщини.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру одинадцятьом громадянам України у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
“Підозрювані під час російської окупації міста почали працювати на окупаційну владу РФ. Вони отримали посади у незаконно створеному правоохоронному органі – «Експертно-криміналістичний центр ГУ МВС Херсонської області». Троє з них стали псевдокерівниками відділів, інші семеро зайняли посади так званих «експертів», а ще один – інспектора групи кадрового забезпечення. На займаних псевдопосадах підозрювані виконували злочинні накази та розпорядження російської окупаційної влади”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області, оперативний супровід – Херсонське управління ДВБ Нацполіції.
За процесуального керівництва Херсонської окружної прокуратури заочно повідомлено про підозру мешканцю Херсонщини в пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Підозрюваний – екскерівник ОСББ, під час російської окупації Херсона пішов на співпрацю з РФ та отримав від російських окупантів посаду так званого «директора» КП «Гарантія». Чоловік здійснив перереєстрацію підприємства за російським законодавством, відкрив рахунки у незаконно діючих на тимчасово окупованій території банках РФ. Здійснював виплату заробітної плати в російській валюті. У вересні 2022 року він прийняв в управління приміщення та майно інших комунальних закладів Херсонської міської ради. Крім того, підозрюваний забезпечував виконання рішення окупаційної влади РФ щодо встановлених тарифів та їх сплати в рублях за захоронення відходів на місцевому полігоні”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування  здійснюється слідчими СВ ХРУП ГУНП в Херсонській області.
За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури співробітнику управління департаменту оперативної інформації ФСБ РФ заочно повідомлено про підозру у віддані наказу про жорстоке поводження з цивільним населенням, вчиненні інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
“У березні 2022 року під час російської окупації Херсона підозрюваний зі своїми спільниками – військовими РФ проникли до квартири місцевого мешканця, де провели незаконний обшук та відібрали матеріальні цінності. Надалі, погрожуючи розправою сім’ї та застосовуючи фізичне насильство, потерпілого вивезли до захопленої будівлі в середмісті. Там чоловіка продовжили бити, імітували вбивство, стріляючи поблизу голови, психологічно тиснули, аби схилити до співпраці”, – йдеться в повідомленні.
Досудове розслідування триває.