Викрадені в Херсоні автобуси російські окупанти використовують для організованої ними «евакуації» цивільного населення (фото)

Мінімум сім автобусів Ataman А092H6, викрадених в Херсоні в листопаді 2022 року, росіяни використовують, як так звані «мобільні соціальні офіси». Про це повідомляє NikCenter.

Проаналізувавши підконтрольні російським окупантам медіа-ресурси, ми знайшли загалом сім автобусів. Їх застосування – «мобільні соціальні офіси» та транспорт для організованої російськими окупантами «евакуації» цивільного населення із окупованої росіянами частини Херсонської області.

Автобуси курсують з українськими номерами. Навіть при тому, що зараз російські окупанти примушують підприємства, організації та приватних власників авто реєструвати транспорт «за російськими нормативами» і змінювати номери на російські.

Автобус - на території окупованого Генічеського району.

 

“Практично весь службовий транспорт структур окупаційної влади РФ – з російськими номерами. А ці автобуси – досі з українськими”, – кажуть мешканці окупованої Росією частини Херсонщини.

Дані автобуси зареєстровані не в Херсоні, а в Києві. Вони були придбані в лізинг, і тому формально є власністю лізингодавця, а міське комунальне підприємство «Херсонкоммунтранссервіс» лише користувалося автобусами. Наприкінці листопада 2022 року 30 нових автобусів загальною вартістю 60 мільйонів 200 тисяч гривень взятих в лізинг на п’ять років, були викрадені російськими окупантами. Наразі відомо про сім автобусів, які використовуються російськими окупантами, як «мобільні соціальні офіси». Ці автобуси курсують по всій окупованій частині Херсонської області.

“Російські окупанти ними їздять навіть в найвіддаленіші села. І це про тому, що це міський низькопідлоговий автобус, тобто, придатний для використання в умовах міста, де дороги – заасфальтовані. Тому окупаційна влада РФ і не переймається перереєстрацією автобусів, тому що вони для неї – «витратний матеріал». До того ж дістались шляхом мародерства”, – йдеться в повідомленні.

 

 

В прес-службі Головного управління Нацполіції України в Херсонській області нам відповіли, що не знають, чи є кримінальне провадження стосовно викрадення російськими окупантами в Херсоні 30 комунальних автобусів.

“Мародерство, вчинене за участі військових російської армії, відноситься до воєнних злочинів. Тому справа, ймовірно, буде розслідуватися спільно СБУ і військовою прокуратурою”, – сказав керівник прес-служби Андрій Кований.

Щодо сплати лізингових платежів, то в березні 2023 року голова військової адміністрації Херсонської МВА Роман Мрочко видав розпорядження про відтермінування внесення платежів. Виплату вартості автобусів і всіх комісій, в тому числі – за прострочку, перенесли на півроку. Граничний термін сплати – серпень 2023 року.