Випускниця ХДУ встигає навчати дітей в Херсоні і в Нідерландах

Півмільйона українських школярів навчаються за кордоном. У зв’язку з війною до інших країн виїжджають і вчителіТак, в одній зі шкіл на півночі Нідерландів працює Олександра Грищук – вчителька початкових класів херсонської школи і випускниця педагогічного факультету Херсонського державного університету. Про історію молодої вчительки та її любов до професії пише Український Південь посилаючись на ТСН.

Олександра Грищук приїхала до Нідерландів з Херсона, де провела півтора місяці в російській окупації і весь цей час продовжувала проводила онлайн-уроки для своїх вихованців. Сьогодні вона живе в маленькому селі Niezijl на півночі Нідерландів, а працює в школі в іншому містечку Grotechast. У місцевій школі навчається дві сотні учнів і кожен четвертий з них – з України. Олександра, до речі, єдина вчителька в школі, яка розмовляє українською.

“В мене три українські класи. У кожному мінімум 15 дітей. Українські діти приїжджають та навчаються зі всіх селищ та містечок, що розташовані поблизу”, – розповідає вчителька.

Паралельно Олександра продовжує навчати учнів зі свого рідного класу з херсонської школи в режимі онлайн. На подвійне навантаження українська вчителька не скаржиться, адже не хоче, аби діти втратили рік, коли вони зустрінуться в Херсоні.

На рідному педагогічному факультеті дівчину згадують як відповідальну, виховану, наполегливу студентку, яка показувала гарні результати у навчанні.

Херсонський державний  університет Олександра Грищук закінчила у 2021 році, навчалася на спеціальності вчитель молодших класів. Була учасницею програми «Подвійний диплом» і має досвід навчання в Поморській академії у Слупську.

“Саме цей європейський диплом дав мені можливість працювати в нідерландській школі”, – наголошує наша випускниця.