Як цьогоріч у Херсоні відбувалось Великоднє богослужіння (відео)

У херсонських храмах Великоднє богослужіння відбувалось під загрозою обстрілу з боку російської армії та без великого скупчення людей. Настоятель храму Святої трійці отець Євгеній розповів Суспільному, що задля безпеки людей процес освячення був швидким.

За словами отця, у них є нижній храм, який повністю захищений від обстрілів.

“У нас є вхід і з верхнього храму, а також з вулиці. Ми завжди готові, а двері відкриті, щоб люди з верхнього храму могли швидко зайти в нижній храм”, – говорить о. Євгеній.

До монастиря святого Володимира в Херсоні зранку прийшло сто вірян на освячення Великодніх пасок. Літургія у монастирі почалася о восьмій годині.

“Під храмом є підвальне приміщення. Воно служить у нас, як бомбосховище. Там є кухня, щоб приготувати їжу, є туалети, душові кабіни”, – говорить о. Ігнатій.

Біля храму в іншому районі Херсона люди почали збиратися о сьомій ранку. Херсонка Анастасія розповіла, що минулого Великодня посвятили самі в себе вдома.

“Торік було страшно виходити на вулицю. Можливі були теракти та все, що завгодно”, – говорить Анастасія.

Також минулого року в російській окупації не ходила на Великдень до церкви херсонка Лідія. Цьогоріч святкує сама. Її донька зараз на лівому березі Дніпра. Її донька вже пів року не може приїхати до Херсона.