У Херсоні відбувся благодійний концерт «Два береги – одне серце» (відео)

У Херсоні відбувся благодійний концерт на підтримку жителів області, які знаходяться на лівобережжі під російською окупацією. Захід проходив під гаслом «Два береги – одне серце». Про це написало видання Український Південь.

Концерт організувало подружжя Чухалових з Олешок. Чоловік Роман захищає Україну на фронті, а дружина Ірина повернулася до професійної діяльності після звільнення Херсона, де перебувала в російській окупації. Вона співачка, зараз виступає для військовослужбовців.

“Як і всі люди в Україні, ми дуже переживаємо за тих, хто зараз залишився в російській окупації. З власного досвіду знаю, що краще жити десь під обстрілами, ніж знаходитися поряд з окупантом. Наш концерт присвячений лівобережній Херсонщині, яка сьогодні в російській окупації і для людей, які дуже чекають на її звільнення”, – розповіла Ірина Чухалова,

Серед учасників концерту творчі особистості, які перебували в російській окупації в Херсоні, їм знайомі переживання і хвилювання тих, хто зараз на лівому березі.

“Я б хотів побажати окупованій Росією Херсонщині терпіння та сили витримати все, що відбувається, тому що без віри та надії нічого не буде в нашому житті”, – зазначив композитор, заслужений діяч мистецтв Олексій Пономарьов.

На заході звучали пісні і гурту «Тавро» з Криму, учасники якого воюють в добровольчому батальйоні «Феміда» на Херсонщині.

“Наші хлопці воюють на різних напрямках. Зараз всі ми – учасники гурту «Тавро» – з 2014 року, йдемо до Криму. Дуже добре співпало, що наша дорога до Криму пролягає саме через Херсонщину. Тому ми хотіли б звернутися не просто до лівого берега своїми піснями, а трохи далі. Я запрошую всіх після звільнення лівого берега Херсонщини на такий самий концерт у свою рідну Євпаторію”, – розповів керівник гурту «Тавро».

В арт-хабі глядачі слухають і американо-українську співачку і композиторку Брію Блессінг, яка разом зі своїм чоловіком виступає з 2014 року серед військовослужбовців, які боронять Україну.

“Мені завжди було приємно приїжджати в Херсон. Зараз, звичайно, боляче, тому що росіяни нас розділили. Але ми навіть не маємо сумнівів, що Херсон єдиний і знову буде з’єднаний дуже скоро завдяки Богу та завдяки українським військовим. Для нас велика честь просто побути тут, потиснути руки військовим та цивільним і сказати від себе, від імені всіх американців дякую за те, що є Україна. Бо ви зараз показуєте всім нам у світі, як виглядає справжня свобода, справжня незалежність і що це варто того, щоб боротися за цю свободу”, –  розповіла Брія .

Благодійний концерт проходив в укритті в Херсонському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Миколи Куліша, що після російської окупації враховуючи безпекову ситуацію відновив свою роботу.

“Ми працюємо в бомбосховищі, обладнали сцену, світло звук, тому глядачі задоволені. В нас проходять вистави, концерти, зустрічі з письменниками, ми проводимо дитячі майстер-класи”, – розповів головний адміністратор Херсонського академічного обласного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олексій Могилевський.

Під час російської окупації чимало обладнання, яке потрібно для проведення подібних заходів було викрадено російськими військами,

“В нас було викрадено всі комп’ютери та ноутбуки, які потрібні для роботи театру. Якщо і залишились комп’ютери, то повністю без жорстких дисків. Також було вкрадено російськими окупантами всі інструменти, які були в театрі, щоб можна було працювати, монтувати тощо”, – прокоментував  Олексій Могилевський.

Серед глядачів ті, хто пройшов російську окупацію, хто бачив те, як змінювалося рідне місто, де перебували російські окупанти більше восьми місяців. Дехто вперше за цілий рік відвідує подібні мистецькі заходи.

З листопада 2022 року Херсон перебуває під обстрілами російських військ з лівобережжя, посійська армія обстрілює місто з різних видів зброї, але незламні херсонці, протистояли Росії в окупації, мужньо долають і зараз випробування, підтримуючи тих земляків, які  залишаються в російській окупації на лівобережжі Херсонщини. Два береги об’єднаються незабаром.