Як діти виживали в окупованому росіянами Херсоні

Під час окупації Херсону навіть діти висловлювали спротив. Про те, як діти виживали в окупованому росіянами Херсоні написали Факти.

“Херсонці показували свій спротив навіть на рівні маленьких дітей. Під час окупації ми лише двічі зібрали наших дітей, перший раз було 1 червня, у День захисту дітей. В приватному секторі ми знайшли куточок, де влаштували маленьке свято дітям, роздали їм залишки кольорової крейди. І сказали дітям: “Малюйте, що хочете”, щоб діти змогли відволіктися від усього цього”, – розповідає херсонська волонтерка Ольга Цілинко.

Всі малюнки дітей були про Україну, всі жовто-блакитні.

“Ми коли це побачили, дуже боялися, що туди приїдуть російський патруль. Підлітки чергували на вулиці, на випадок, якщо приїде вантажівка з російськими військовими”, – говорить Цілинко.

Батькам доводилось весь час бути дуже обережними з дітьми, адже вони могли видати своє справжнє ставлення до України.

“При спілкуванні з російськими військовими або з тими колаборантами, які перейшли на їхній бік, дитина видає себе. Всі ці дев’ять місяців окупації батьки намагалися нівелювати тему України з дітьми. Бо діти лише про це і говорили”, – говорить жінка.

Жінка зазначає, що немає нічого страшнішого на війні, ніж російські військові на землі, коли ти з ними живеш в одному місті.

“Тому що ти не маєш жодних прав, жодних, ніяких. Ти не маєш ніяких гарантій, що ти вийдеш і що ти повернешся додому. Ти не можеш нікому нічого сказати. Ти не маєш права на себе. Ти не маєш права робити, говорити, дивитися, піднімати очі. Це постійне безправ’я, постійний страх” – каже вона.