Як людям отримати компенсацію за зруйноване майно (фото, відео)

Херсон щодня під обстрілами, російські військові цілять по будинках мирних мешканців. Деякі з них вже стали непридатними для житла. Як зареєструватись та отримати компенсацію за зруйноване майно, про це дізнавалось Суспільне.

На вулицю, де живе херсонець Шота, кілька днів тому влучив російський снаряд. В будинку вибиті вікна, пошкоджений дах та зруйнований паркан.

“Коли поліція приїхала, у сусіда теж повилітали вікна, шифер, вони взяли свідчення у всіх. Потім приїхала адміністрація, ходили по будинках, брали свідчення, що у кого побите, все записали, зафіксували. Наступного дня приїхала машина з матеріалами, волонтери, вони самі все заробляли”, – говорить Шота.

Голова ОСББ Людмила Щербина з обстрілами будинків стикається не вперше. Алгоритм дій при пошкодженні майна знає і допомагає з паперами тим, хто виїхав з Херсона.

“Коли трапляється така ситуація, першим викликається МНС, якщо пожежа, порвало труби, а тоді поліція, вона складає акти, відкривається провадження і вноситься до державного реєстру. Після цього людині треба до міської ради, яка складе акти обстеження житла”, – каже Людмила Щербина.

Із заявами про реєстрації пошкоджень до міської влади зазвичай звертаються ті, хто не може зробити це самостійно. На сьогодні складено 107 відповідних актів, 25 – передано до ЦНАП для подальшого опрацювання.

“Право на компенсацію мають власники житла, люди які вклали гроші у будівництво, члени житлово будівельних кооперативів, або спадкоємці всіх визначених категорій. Документи – це право власності та паспортні дані за якими ідентифікується власник цього житла”, – каже перший заступник начальниці Херсонської МВА Орєхов.

Важливо зібрати всі документи та зафіксувати пошкодження якомога швидше.

“Але ми з вами всі розуміємо, що пошкоджене майно напевно у більшості випадків, коли люди не знаходяться на місці, тобто в іншому регіоні. Тому, як тільки можна, одразу фіксуємо”, – розповів юрист Дмитро Діаментович.

Отримувати компенсації люди зможуть після того, як відповідний законопроєкт буде прийнятий у Верховній Раді України. Тоді ж буде відомо і про розмір компенсацій.