Як молодий партизан з Херсона став розвідником

Пережив жахи російської окупації і встав на захист своєї Батьківщини зі зброєю в руках. Оперативне командування «Південь» розповіло історію юного воїна 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу на позивний «Ципа», що зараз виконує бойові завдання на Донеччині.

Історія починається із захоплення ворожою армією його рідного міста. Тоді ж, попри загрозу для свого життя, він мужньо вирішив дати рашистам бій усіма доступними для нього методами.

«У Херсоні я був під окупацією майже півтора місяці. Протягом цього часу разом зі своїми друзями шукав російські штаби та склади техніки чи боєприпасів. Потім передавав ці координати потрібним людям. З того, що я знаю – щонайменше тои цілі були уражені, далі я вже не мав змоги слідкувати за новинами», – розповів «Ципа».

Успішно приховавши від противника свою партизанську діяльність, майбутній розвідник евакуювався з міста і почав добиватися вступу у лави Збройних сил України.

«Довгий час мене не брали в армію через мій 19-річний вік. Зрештою, мені вдалося і відправився на курси бойової підготовки за кордоном. Після них зі мною познайомився командир розвідувального взводу 28-ої ОМБР й одразу забрав до себе», – додав воїн.

Попри відносно недовгий час у лавах 28-ої бригади, боєць має за плечима вже за десяток виконаних бойових завдань.

«Зазвичай ми або проводимо розвідку для нашої піхоти, аби та змогла підібрати й організувати собі позиції, або спостерігаємо за переміщеннями російських військ. Досить весело працювати, коли тебе обстрілюють одночасно з артилерії, мінометів та СПГ-9, проте я з нетерпінням чекаю прямого контакту з ворогом», – поділився боєць.

При цьому, військовослужбовець залізно вмотивований звільнити усі окуповані українські території та натхненний й далі продовжувати службу.

«Війна хоч і жахлива річ, проте на фронті люди справжні. А не хотіти захищати свою землю та своїх людей це, на мою думку, соромно», – резюмує херсонець.