Як працює херсонська дитяча лікарня під обстрілами (відео)

Херсонська обласна дитяча лікарня з початку повномасштабної війни ні на день не припиняла свою роботу. Лікарі працювали і під час російської окупації, продовжують працювати і зараз – під обстрілами. Про лікарню написало Суспільне.

Альбіна Соболєва не відходить від ліжка сина. Хлопцю зробили операцію. На госпіталізацію довго не наважувались, тому що побоювались обстрілів, але зрештою звернулись до лікарів.

“В мого сина складний перелом. В лікарні залишився один лікар, він зробив все, що потрібно. Також надають всі медикаменти, яких потребує мій син”, – каже жінка.

У лікарні зараз всі вікна в палатах і кабінетах забиті плитами OSB. За словами старшої сестри діагностичного відділення Наталі Курдюкової – це задля безпеки дітей. Також облаштували і укриття, до якого спускаються під час масових обстрілів.

“Ми намагались зробити максимально зручні умови. В палатах тепло, за необхідності є ліжечка для маленьких діточок, ковдри та матраци. Завжди свіжа вода, для маленьких є пляшки. Зробили біотуалет. Також є ліжко для важкохворих, яких потрібно транспортувати”, – розповіла старша сестра діагностичного відділення.

Завідувачка відділенням анестезіології новонароджених Ольга Біляцька, каже, що під час обстрілів страшно. Проте вже звикли. А коли виникають проблеми зі світлом, працюють генератори. Російські військові тричі за місяць завдавали ударів по лікарні, розказав директор медичної частини Олексій Мащенко.

“В лікарні більше ніж 1000 вікон вибито і забито плитами. Ліквідовуємо дуже швидко. З обладнання пошкоджені деякі пристрої штучної вентиляції легень. А також такі мінімальні пристрої, як газовий аналізатор, в приймальному відділенні дихальний апарат”, – говорить Олексій Мащенко.

У лікарні зараз діти з деокупованих районів області. Попри складні умови, маленькі пацієнти отримують таку саму спеціалізовану медичну допомогу, як і до війни.

“Лікарі працюють в штатному режимі. Всі виходять на роботу. Пацієнти в лікарні є. Надаємо невідкладну допомогу цілодобово. Медикаментами ми забезпечені. Тяжко, гучно, але продовжуємо працювати”, – розказала старша медична сестраНаталя Курдюкова.