Як російська армія «вбиває» селище біля Антонівського мосту

Як живе селище Антонівка, яке російські окупанти атакують щодня? Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» побував в Антонівці і дізнався про життя місцевих жителів, які щодня рятуються від російських обстрілів.

Біля Антонівки проходив автомобільний міст, який поєднує лівобережну й правобережну Херсонщину. Російські окупанти його підірвали, коли відходили на лівий берег
“В Антонівці зараз ситуація складна, дуже гучно і дуже страшно, що вночі, що вдень. Спимо в підвалі, бо обстріли майже кожен день. Одного разу під час російського обстрілу ми в хаті були і було таке враження, що з неба просто каміння сипалося по хаті. У підвалі в нас диван, ліжко, палимо буржуйкою, бо вночі холодно. Інтенсивні обстріли почалися десь перед Новим роком і до цього часу. Найгірше зараз дрони. У мене був один дрон біля вікна хвилин десять заглядав, потім прилетів інший дрон гранату скинув. Там, де видно з тієї сторони дачі, туди краще не виходити, бо звідти працює снайпер”, – говорять мешканці.

Журналістка з Херсону Олена Протопопова, будинок якої розташований на межі Херсона і Антонівки, біля Антонівського мосту, розповіла, що 24 лютого неподалік від її помешканням висадився російський десант.

“У нас заправка була прямо біля мосту. Там дуже багато було людей тоді. Ми тоді виїхали. Думали, що ми ще повернемося за речами, за документами. І вже в результаті десь близько 12:00 години почався обстріл Кіндійки, Антонівки”, – згадала жінка.

Наступного дня вона поїхала з Антонівки.

“Насправді було досить страшно, тому що Антонівка, Кіндійка це такий район біля Дніпра, один з найбільш постраждалих районів. Тому що і хати горіли, і наша вулиця, і зараз теж під постійними обстрілами. Вже після звільнення від російської окупації Херсону загинуло дуже багато наших сусідів”, – додала журналістка.

До вторгнення Росії в Україну в селищі було 11 тисяч населення. Більшість із них виїхала, і зараз в Антонівці залишаються до чотирьох тисяч населення.

“Допомога є. Головне – треба її розподілити по округу, щоб убезпечити. У мене близько 40 людей, які взяли на себе відповідальність і допомагають людям, розводять, довозять”, – наголошує староста Антонівського округу Сергій Іващенко.

Іващенко каже, що комунальні та інші служби продовжують працювати у селищі. Втім, староста закликає жителів Антонівки виїхати звідти, поки російська армія перебуває неподалік.

“Це і водоканал, і газова служба – вони при першій заявці виїжджають й усувають проблему. Транспорт комунальний теж їздить, хлопці на автобусах ризикуючи життям, підпадаючи під російські обстріли, але комунальний транспорт працює. Працює наша амбулаторія, швидка допомога працює завжди”, – стверджує він.

Начальник управління інформаційної та внутрішньої політики Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков розповів, які ще населені пункти, крім Антонівки, зараз найбільше потерпають від обстрілів.

“Перш за все населені пункти які знаходяться вздовж лінії Дніпра прострілюються – це Берислав, Веселе, Херсон, Комишани, Олександрівка, Станіслав, Антонівка. Навіть через наші постійні прохання населення не хоче виїжджати, тому ми пробуємо забезпечувати всім необхідним – їжа, гігієна. Але через постійні російські обстріли є проблеми з водо-, електропостачанням. Російські військові влучають у лінії електропередач та підстанції”, – розповів він.