Як зараз працює Херсонська міська клінічна лікарня ім.Тропіних (відео)

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Херсонська міська клінічна лікарня ім.Тропіних почала приймати поранених з мінно-вибуховими травмами. Як часто до медзакладу звертаються пацієнти тепер та в чому складність таких травмувань, медики закладу розповіли Суспільному.

Допомогу пацієнтам з мінно-вибуховими травмами почали надавати з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Перших поранених почали привозити після бою у Бузковому сквері.

“Тоді ми надали допомогу двом пораненим і з цього започаткували надання допомоги при мінно-вибухових травмах. Медичний персонал лікарні має досвід роботи з невідкладними станами. Хоча мінно-вибухові травми за своєю специфікою являються складними”, – розповідає завідувач хірургічного відділення лікарні Василь Тундич.

Втрати крові та поранення достатньо великі, а травмовані перебувають в стані шоку. Зараз у відділенні працює шість лікарів. Не вистачає операційних медичних сестер. Також залишилось лише три реаніматологи.

“Треба виводити з шоку, потрібна як хірургічна, так і реанімаційна допомога”, – каже Василь Тундич.

Виконувачка обов’язків завідувачки офтальмологічного відділення Ольга Красножан каже, що пацієнти з мінно-вибуховими травмами були і в них.

“Мінно-вибухова травма дуже складна. Вона майже зовсім руйнує око, також є металеві уламки, це теж небезпечно”, – говорить .

Найскладніший випадок в практиці лікарки був після деокупації Херсону. Тоді у дитячій обласній лікарні їй довелось оперувати дівчинку з Таврійського мікрорайону.

“Око зібрали майже по частинках, потім дитину відправили до Києва в лікарню Охматдит”, – розказує Ольга Красножан.

Наприкінці лютого до лікарні привезли шестеро поранених після обстрілу російськими військовими зупинки громадського транспорту на Миколаївському шосе, ще двох шпиталізували до обласної лікарні.

“Із госпіталізованих один був з тяжким пораненням. У нього була відірвана верхня кінцівка правої руки. Ми зробили все можливе”, – каже завідувач хірургічного відділення лікарні м Тропіних Василь Тундич.