Як зв’язатися з людьми у тимчасово окупованому Херсоні без Інтернету

З людьми, які перебувають на тимчасово окупованій Херсонщині, можна зв’язатись через Skype. Як це зробити, розповів голова Фонду «Об’єднання», засновник та керівник Школи гіперлокальних ком’юніті медіа в Україні, тренер з нових медіа Юрій Антощук.

 

“Російський стільниковий (чи його подоба) зв’язок +7990 все ще працює, хоч і з перебоями. Місцями швидкість окупаційного Інтернету у Херсоні через +7 доходить/падає до 15Кб/с. Працює хвилями. Але сам зв’язок ще є. Всіма забутий Skype неочікуванно приходить на допомогу у цьому”, — пише він.

Чоовік радить встановити Skype на телефон і ввійти в аккаунт, або створити.

“Надаємо доступ до телефонної книги своєї та дозволяємо робити дзвінки, переходимо у розділ “Виклики”, поповнюємо рахунок на 160 грн. Далі у Контактах (в Скайпі) обираєте людину, кому хочете зателефонувати на номер +7990, і телефонуєте через Скайп. Дзвінки на +7990 тарифікуються 0,086 Є/хвилину (навіть дешевше ніж на українські номери). Якість зв’язку нормальна, все працює добре”, – додає він.

Юрій Антощук припускає що “+7 зв’язок” у Херсоні буде недовго.

“Мабуть, поки там є мордорське угрупування на правому березі. Чи буде відновлений Інтернет по кабелю? Здається мені, що ні, адже окупанти забирають з Херсона навіть цілі пам’ятники та бюсти їхніх ідолів, тому чи треба їм витрачати ресурси на зв’язок для цивільних – питання відкрите”, – каже він.