За держзраду судитимуть чотирьох колишніх співробітників «колонії № 90», а також перед судом постане мешканець Херсонщини

За державну зраду перед судом постануть четверо колишніх співробітників «Північної виправної колонії № 90». Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальні акти стосовно чотирьох колишніх співпробітників ДУ «Північна виправна колонія № 90» за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).
“Чотири прапорщики внутрішньої служби під час російської окупації міста почали працювати на окупаційну владу РФ. Вони отримали посади так званих «молодших інспекторів» у незаконно створеному органі виконання покарань – «Північної виправної колонії № 90». Чоловіки  виконували злочинні накази російських окупантів, діючи у порушення правових норм і стандартів поводження з в’язнями. За що отримували зарплатню в російській валюті. Наразі обвинувачені перебувають під вартою, де очікуватимуть на вирок суду”
За вчинене обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.
Досудове розслідування здійснювалось територіальним управлінням ДБР, розташованого в Мелітополі.

Також перед судом постане мешканець Херсонщини, який при російських окупантах став так званим «головою ВЦА Бериславського району».

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця м. Берислав за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“В травні 2022 року обвинувачений добровільно погодився на співпрацю із російськими окупантами та зайняв псевдопосаду «голови військово-цивільної адміністрації Бериславського адміністративного району». Він активно виконував покладені на нього окупаційною владою РФ функції, серед яких перехід суб’єктів господарювання району на російську систему реєстрації та оподаткування, а також запровадження «рублевої зони». До переходу на РФ обвинувачений працював директором Бериславського фахового педагогічного коледжу імені В. Ф. Беньковського Херсонського державного університету”, – йдеться в повідомленні прокурори.
Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося УСБ України в Херсонській області.