За колабораціонізм засуджено двох мешканців Херсонщини

Засуджено мешканку Херсонщини, яка збирала паспортні данні населення та передавала їх російським окупантам. Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За публічного обвинувачення прокурорів Олешківської окружної прокуратури визнано винною жительку Херсонщини у добровільному зайнятті посади, не пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, в окупаційній адміністрації РФ (ч. 2 ст. 111-1 КК України).
“Вироком суду жінці присуджено покарання у вигляді позбавлення права займати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування та займатися діяльністю, яка пов’язана з наданням публічних послуг, строком на десять років. Доведено, що обвинувачена погодилась на пропозицію представників окупаційної влади РФ та добровільно працевлаштувалася до так званої «місцевої сільської ради» соціальною працівницею. На займаній посаді під приводом можливого оформлення соціальних виплат від РФ вона збирала копії паспортних даних місцевих мешканців та передавала їх окупаційній владі РФ. За виконану роботу отримувала заробітну плату в рублях”, – йдеться в повідомленні.
А тим часом, перед судом постане мешканець Херсона, який під час російскої окупації побудував кар’єру так званого «патрульного поліцейського».
Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно мешканця м. Херсон за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачений під час російської окупації Херсона, працевлаштувався до незаконно створеного окупаційною владою правоохоронного органу так званим «патрульним поліцейським». На псевдопосаді він здійснював патрулювання вулиць обласного центру та охорону захоплених росіянами будівель і приміщень”, – йдеться в повідомленні.
Наразі він утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.