За співучасть у російському псевдореферендумі на Херсонщині покарання отримають двоє громадян України

Судитимуть мешканку Донеччини, яка обійняла посаду в окупаційній адміністрації на Херсонщині та організовувала псевдореферендум. Також, повідомлено про підозру екскерівника лікарні з Херсонщини, який забезпечував проведення того самого псевдореферендуму.

Херсонська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно мешканки Донеччини за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Влітку минулого року обвинувачена очолила так званий «Департамент внутрішньої та зовнішньої політики Херсонської області» та забезпечувала його роботу. Виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Реалізуючи план військово-політичного керівництва РФ спрямований на зміну меж державного кордону України, обвинувачена очолила так звану «виборчу комісію області» та вжила низку заходів для організації та проведення незаконного референдуму щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії тимчасово окупованої області. Вона займалася створенням територіальних виборчих комісій, формуванням списків виборців, облаштуванням приміщень та іншими організаційними питаннями”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Їй загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з можливою конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Під час проведення спеціального досудового розслідування на майно обвинуваченої було накладено арешт.
Херсонська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру колишньому керівнику міської лікарні в області в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору (ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Минулого року підозрюваний пішов на співпрацю з російськими окупантами та був призначений на посаду «тимчасово виконуючого обов’язки головного лікаря Скадовської центральної міської лікарні». Підозрюваний почав реорганізацію закладу та організував проведення інвентаризації майна для передачі його на баланс незаконно створеної лікарні. Чоловік агітував працівників до співпраці з російськими окупантами, організовував зберігання та видачу російської гуманітарної допомоги. Також він допомагав окупантам організовувати та проводити псевдореферендум щодо виходу Херсонської області зі складу України і приєднання до Росії тимчасово окупованої території, надавши для цього приміщення на території лікарні. Він погрожував звільненням працівникам медзакладу за неявку на псевдореферендум”, – йдеться в прокуратурі.

Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з можливою конфіскацією майна.