За вчинення вбивства семи цивільних на Херсонщині підозрюють російського військового

За вбивство семи цивільних у селі Правдине на Херсонщині – повідомлено про підозру командиру підрозділу морської піхоти Чорноморського флоту ВМФ ЗС РФ. Про це Херсонська обласна прокуратура повідомляє на своєму сайті.

Херсонська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру командиру підрозділу морської піхоти Чорноморського флоту ВМФ ЗС РФ у державній зраді та порушенні законів і звичаїв війни (ч. 1, ч. 2 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 2  ст. 438 КК України). Санкції статтей передбачають позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.
“У 2014 році після окупації російськими військами АР Крим громадянин України добровільно перейшов на сторону Росії, отримав російське громадянство та вступив до російської армії. З березня 2022 року підозрюваний разом з іншими російськими військовими забезпечував окупацію населених пунктів Херсонської області. На захопленій території він організовував та контролював процеси, пов’язані з придушенням опору місцевого населення щодо реалізації політики російської окупаційної влади та схиляння громадян України до співпраці, здійснення фільтраційних заходів та інше. У квітні 2022 року, знаходячись у с. Правдине, разом із спільниками підозрюваний затримав працівників фірми, які охороняли поблизу села зрошувальні агрегати, а також неповнолітню дівчину. Шістьох чоловіків та дівчину привезли до приватного будинку, де, порушуючи норми міжнародного гуманітарного права щодо поводження з цивільним населенням, застосовували до них фізичне насилля та розстріляли. Після цього російські окупанти підірвали будинок із розстріляними людьми всередині”, – йдеться в повідомленні прокуратури.