Захоронення побутових відходів у Херсоні здійснюватиметься товариством з Білої Церкви

На період дії воєнного стану, послуги із захоронення побутових відходів у Херсоні надаватиме ТОВ “БР” із Білої Церкви. За попередніми оцінками, підприємству знадобиться до десяти днів для запуску роботи сміттєзвалища. Про це повідомляє Херсонська міська рада на своєму сайті.

Міське КП “Екополіс”, в зв’язку з тривалою окупацією Херсона втратило можливість організації належної роботи, що призвело до переповненості сміттєзвалища та недотримання технології захоронення відходів. З моменту деокупації міста ніхто не здійснював керівництво підприємством, оскільки його керівництво звільнилося.

“Відповідальної особи від підприємства на сміттєзвалищі немає. Через відсутність оплати за надані підприємством послуги зараз на рахунках КП відсутні кошти та існує заборгованість із заробітної плати працівників. Крім цього, тимчасово виконуючий обов’язки директора підприємства не подбав про відкриття казначейського рахунку, отримання електронного підпису та печатки, що унеможливлює отримання фінансової допомоги підприємством з бюджету міської територіальної громади, укладення договірних відносин з підприємствами та установами”, – йдеться в повідомленні міської ради.

Компанії, які вивозили сміття на сміттєзвалище, виїхали з міста – залишився лише монополіст “ХАКС”, який не виконує своїх обов’язків перед ОСББ та керуючими компаніями, з якими укладено договори на вивіз твердих побутових відходів. Для забезпечення безперебійного вивозу сміття в статутну діяльність КП “Парки Херсона” було внесено зміни: розширили щодо додаткових видів робіт та послуг.

“На даний момент опрацьовується питання щодо набору у штат робітників, придбання необхідної техніки та підписання договорів з головами ОСББ та керуючими компаніями про вивіз сміття на міське сміттєзвалище, тобто створюється єдине потужне КП, яке буде забезпечувати благоустрій міста”, – повідомляє міська рада.