Лікарі “Охматдиту” врятували кінцівку підлітку з Херсона

В київську лікарню “Охматдит” у грудні доставили 14-річного Артема з Херсона з пораненням ноги. Кінцівка була вже синя і холодна, проте медикам вдалось відновити кровообіг та врятувати її. Про це написала Українська правда.

Наприкінці листопада, коли звільнили Херсон, росіяни влаштували  масований обстріл. Артем отримав поранення, коли йшов до підвалу, щоб сховатися. Снаряд розірвався прямо в дворі його будинку. Підліток отримав множинні осколкові поранення ніг та живота. Спершу його тато відвіз до найближчої лікарні, де Артему надали першу допомогу та врятували життя. Проте підліток отримав складне поранення, а лікарні у Херсоні були знеструмлені через обстріли. Тому хлопця доставили у столицю на лікування.

“Нога була вже синя і холодна, коли ми приїхали у Київ”, – згадує мама хлопчика.

Артем був у важкому стані, кілька днів перебував у відділенні інтенсивної терапії.

“Команда спеціалістів Охматдиту відновили хлопцю артерію у нозі, вилучила множинні осколки, відновили непереривність кишківника. Через тромби в артерії кровообіг у нозі був мінімальний. Тривалий час у хлопця зберігалась загроза ампутації через те, що значна частина м’язів ноги загинула. Але лікарі змогли зберегти кінцівку хлопцю”, – повідомили в лікарні.

За оцінками медиків, попереду на хлопця чекає тривале лікування та реабілітація.

Після півтора місяця перебування в “Охматдиті” Артем вже почувається краще. Хлопець повернувся до улюбленої справи та взяв до рук кларнет.