Заочно повідомлено про підозри доцентці Херсонського вишу та бойовику «ДНР»

Колишня доцентка Херсонського державного аграрно-економічного університету, яка очолила захоплений російськими окупантами виш, підозрюється у пособництві РФ. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишній доцентці  кафедри Херсонського державного аграрно-економічного університету заочно повідомлено про підозру за фактом пособництво державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

“У липні 2022 року підозрювана погодилася на співпрацю з Росією. Знаючи, що навчальний заклад захоплений російськими окупантами, вона зголосилася його очолити, зайнявши посаду так званого «ректора» університету.
Підозрювана організовувала освітній процес за стандартами РФ, проводила набір персоналу та абітурієнтів. Також за її сприяння в приміщенні навчального закладу було розміщено виборчу дільницю для проведення псевдореферендуму щодо виходу Херсонщини зі складу України та приєднання області до РФ, про що вона публічно заявляла у російських ЗМІ”, – йдеться в повідомлені прокуратури.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області.
Також за процесуального керівництва Бериславської окружної прокуратури Херсонської області заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності мешканцю Донеччини (ч. 7 ст. 111- КК України).
“Підозрюваний добровільно вступив до незаконного воєнізованого формування – «113 стрілецького полку мобрезерву першого армійського корпусу» так званої «ДНР».
Під час тимчасової окупації Росією Бериславського району, він ніс військову службу на незаконно встановлених російськими військами блокпостах. Підозрюваний здійснював перевірку документів громадян, обшуки, відбирав особисті речі та виконував інші злочинні завдання у рядах НЗФ”, – йдеться в прокуратурі
Досудове розслідування здійснюється Бериславським РВП ГУНП в Херсонській області.