Зарештували «приховані» активи Новинського, в тому числі і в Херсоні

СБУ зарештувала «приховані» активи підсанкційного олігарха Новинського на понад десять мільярдів гривень. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму сайті.

За матеріалами Служби безпеки України зарештовано нові активи проросійського олігарха Вадима Новинського, який причетний до співпраці з Росією. Їхня загальна вартість становить понад десять з половиною мільярдів гривень.

“До списку заблокованих активів входить 230 об’єктів нерухомості, якими Новинський володіє через офшорний трастовий фонд. Серед арештованого майна – елітний готельний комплекс у центрі Києва, морський торговий порт «Очаків», приміщення агрохолдингу і торговельні центри в різних регіонах України. Для уникнення санкцій РНБО Новинський перереєстрував власні активи на декількох підконтрольних іноземних громадян в офшорних юрисдикціях. Для реалізації оборудки він залучив афілійованих приватних нотаріусів і державних реєстраторів. Втім, співробітники української спецслужби викрили злочинну схему і заблокували її”, – йдеться в повідомленні СБУ.

В квітні цього року за матеріалами СБУ вже було арештовано майно Новинського на понад три з половиною мільярди гривень.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими Служби безпеки за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору), триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності. Комплексні заходи проводяться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора та у взаємодії з Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).