Заробітчанка з Херсонщини після повернення з Ізраїлю очолила окуповану росіянами школу в Асканія-Нова громаді

Заробітчанка Любов Гуслякова після свого повернення з Ізраїлю добровільно погодилась очолити захоплений російськими окупантами заклад дошкільної, повної загальної середньої освіти Асканія-Нова територіальної громади Каховського району на Херсонщині. Вона знищила в школі всю українську літературу і зараз вчить дітей ненависті до України. Центр журналістських розслідувань довідався про це зі слів мешканців Асканія-Нова територіальної громади.

Російським окупантам вдалося запустити навчальний процес у захопленому ними Хлібодарівському закладі дошкільної, повної загальної середньої освіти. Вони зареєстрували його в російському державному реєстрі під назвою Державна бюджетна установа Херсонської області «Хлібодарівський навчально-виховний комплекс Чаплинського муніципального округу». Очолити незаконно створений заклад добровільно погодилась мешканка села Молочне Гуслякова Любов Олександрівна, яка встигла отримати російський паспорт.

“Вона майже 25 років працювала доглядальницею в Ізраїлі, а останнім часом проживала в Молочному. Під час захоплення росіянами школи Любов Гуслякова допомогла окупантам знищити всю україномовну літературу в шкільній бібліотеці, а зараз виховує в дітях ненависть до України”, – розповіли ЦЖР мешканці Асканія-Нова громади.

Хлібодарівська школа – єдина в Асканія-Нова громаді, яку в 2022 році вдалося запустити російським окупантам. До неї на навчання підвозять дітей з навколишніх сіл і з самої Асканії-Нова.

“Серед вчителів захопленої школи чимало людей, які взагалі не мають жодного відношення до освіти і невідомо, хто вони взагалі такі. Головні їхні «заслуги» полягають у підтримці російських окупантів і доносах на проукраїнських односельців. Одним із активних україноненависників є Анатолій Антонюк, який сам їздив до росіян і запрошував їх до Хлібодарівки. Він активно відвідує Крим і возить туди своїх онучок на змагання, присвячені «героям Росії”, – додали ЦЖР мешканці громади.