Двоє мешканців Херсона під час окупації міста співпрацювали з російськими окупантами

Одним з них є мешканець Херсонщини, який забезпечував російських окупантів автотранспортом та сприяв агітації псевдореферендуму. Друга, так звана «директорка» херсонської школи, яка впроваджувала в навчальному закладі стандарти освіти Росії.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру місцевому мешканцю у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).
“Підозрюваний, будучи керівником херсонського комунального підприємства, пішов на співпрацю з російськими окупантами та організував ремонт російської військової техніки. Також він перереєстрував очолюване ним підприємство за законодавством РФ. Чоловік забезпечував російську армію транспортом для перевезення особистого складу, а також ув’язнених «Північної виправної колонії № 90» в Херсоні. Також, за його вказівкою у маршрутному автотранспорті міста було розміщено агітаційні матеріали для організованого Росією псевдореферендуму”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.
Прокурори Херсонської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевої мешканки за фактом колабораційної діяльності та пособництво країні-агресору (ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2).
“Обвинувачена під час тимчасової окупації Росією Херсона пішла на співпрацю з окупаційною владою РФ та очолила захоплену місцеву школу № 31. Обвинувачена організовувала освітній процес за російськими стандартами та підручниками, які були завезенні росіянами. При цьому з навчального плану було виключено такі предмети, як українська мова та література, історія України тощо. Натомість запроваджувались дисципліни спрямовані на возвеличення Росії, її історичної ролі та відповідно заперечення існування культурних цінностей українського народу. Також жінка сприяла розміщенню російської символіки на території навчального закладу та схиляла працівників закладу до співпраці з російськими окупантами”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.