Затримали посадовця Херсонської ОВА, який співпрацював з російськими окупантами

Служба безпеки України затримала чинного посадовця Херсонської ОВА, який у період російської окупації міста співпрацював з російськими окупантами.

“Під час тимчасової окупації Росією міста, затриманий добровільно погодився ввійти до складу створеного російськими окупантами «Головного управління Міністерства внутрішніх справ Херсонської області». Там підозрюваного призначили «старшим експертом відділення бухгалтерських і фінансово-аналітичних експертиз експертно-криміналістичного центру». До його «обов’язків» входила підготовка так званих «експертиз фінансової діяльності підприємств». Дані «експертизи» потрібні були для фабрикування справ проти патріотично налаштованих власників українських компаній на захопленій частині Херсонщини. Перебуваючи в лавах окупаційного органу РФ, затриманий їздив до Москви на курси підвищення кваліфікації”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Після деокупації Херсона затриманий спочатку переховувався, а згодом знову влаштувався до місцевої ОВА. При обшуках за адресою проживання затриманого виявлено:

  • роздруковані закони, накази та інструкції МВС РФ з питань організації підготовки судових експертиз в експертно-криміналістичних підрозділах органів внутрішніх справ Росії;
  • документи, які підтверджують його стажування в Москві.

Затриманому повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території). Суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою. Підозрюваному загрожує до 15 років тюрми.