Затримали росіян на 6 днів на Херсонщині, щоб Миколаїв підготувався, – тероборонівець з Херсона

Колишній ветеран АТО/ООС Ігор Григоренко пригадує, що 24 лютого був великий потік добровольців у херсонський батальйон 124 окрема бригада територіальної оборони ЗСУ. Переважно приходили люди без бойового досвіду. Отримували зброю і з готовністю йшли в бій. Спогади про ті дні опублікували на сторінці Регіонального управління Сил територіальної оборони “Південь” ЗС України.

Командир роти на позивний «Вертольот» обурюється, коли кажуть, ніби Херсон здали без бою. Навпаки наголошує: херсонська тероборона була в місті до 1 березня. І це гальмувало просування росіян далі.

“Херсонці затримали росіян на 6 днів. Це багато. Ми своїми діями на Херсонщині кожну годину, кожну добу давали Миколаєву можливість підготуватися. І не дали їм різко зайти в Миколаїв”, — вважає боєць.

Після бою на Антонівському мосту Григоренко з частиною своєї роти приєднався до 59-ої бригади. Наступні 2 місяці бійці спільно діяли на Миколаївщині. Коли почали відновлювати батальйон, Ігор знову перевівся до свого старого підрозділу.

Тим часом на окупованій Херсонщині партизанив його син.

“І колеса їм дірявив, і соляру зливав, пробивали баки. Хлопцю було 19 років, а він з друзями там вже партизанщиною займався”, — розповідає «Вертольот».

В окупованому Херсоні в нього залишалися мати, брат та інші рідні. Службу в херсонському батальйоні Ігор сприймає як зв’язок із містом. Хоч за кілька місяців довелося воювати на Донбасі та Харківщині.

“Хай знають, що ми херсонці, ми українці, ми теж повсюди. Так само, як і всі міста, ми всі – за Україну”, — підсумовує Григоренко.