Миколаївські волонтери доставили гуманітарну допомогу до Олександрівки на Херсонщині

Волонтери з Миколаєва доставили гуманітарну допомогу жителям Олександрівки, що на Херсонщині. Про це пише Суспільне, поспілкувавшись з волонтерами та місцевими жителями.

Гуманітарну допомогу до села Олександрівка Херсонської області миколаївські волонтери, які представляють центр соціальної реабілітації “Відновлення”, доставляють вдруге.

“Тут ми були у листопаді. Як тільки Херсон та село звільнили. Людей не було, все розбомблено. Дуже було моторошно”, – пригадує волонтер Володимир Тимошенко.

Якщо в перші дні після деокупації люди більше потребували харчів, то станом на 17 грудня проблеми інші, говорить волонтер.

“Переважно, люди кажуть, що потрібен шифер, будівельні матеріали, брезенти, генератори”, – розповідає Володимир.

Два місяці через постійні обстріли мешканець села провів у підвалі. Згодом не витримав і виїхав в інше село. Після звільнення одразу повернувся до рідної Олександрівки. Станом на грудень головна проблема – відсутність будівельних матеріалів.

“Пропадають будинки, повністю падають. В хатах немає нічого. Та найголовніше у нас будматеріали. Шифер, вікна, двері, бо немає, повибивало все. Дрова, вугілля також, бо прийшла зима”, – розповідає Іван.

Отримала гуманітарну допомогу сім’я Глушко. Під час окупації Олександрівки родина виїхала в сусіднє село Станіслав. Коли повернулися, почали самотужки відновлювати будинок. Дах перекрили плівкою, але вона не довго протрималась через погодні умови. Тепер перекриватимуть брезентом, який привезли волонтери.

“Побили наш будинок, нам потрібно накрити дах. Двері утеплити, вікна. Стеля попадала. Ми повертаємося, ми хочемо тут жити, тому що це наше село. Ми тут росли, тут наші діти. Ми хочемо тут все відновити”, – говорить жителька Олександрівки Вікторія Глушко.

За словами Володимира Тимошенка, це не останній приїзд до Олександрівки. Роботи тут дуже багато і люди потребують допомоги.