Затримано двох поплічників РФ, які допомагали російським окупантам на Херсонщині (відео)

Служба безпеки України затримала двох прихильників російської ідеології на деокупованій частині Херсонщини. Про це Служба безпеки повідомила на своєму сайті.

Зловмисниками виявились місцеві батько і син, які підтримуваи російських окупантів під час тимчасової окупації області.

“Після деокупації правобережної Херсонщини один з них продовжив підтримувати контакт з російськими військовими, які втекли на лівий берег Дніпра. Він передавав російським окупантам місця базування та переміщення Сил оборони на території Білозерського району. Також затриманий інформував російських військових про наслідки їхніх повітряних атак на місцеві об’єкти критичної інфраструктури, соціальні установи та житлові будинки. Розвіддані росіяни використовували для коригування повторних ракетно-артилерійських обстрілів по населених пунктах Білозерка, Кізомис і Велетенське. Для передачі розвідінформації затриманий використовував анонімні месенджери. При цьому, батько коригувальника під час окупації Росією Херсона добровільно погодився на призначення до створеного окупантами «Міністерства сільського господарства та рибальства Херсонської області». Перебуваючи на керівній «посаді», він виконував вказівки гауляйтера Сальдо щодо поширення російського режиму на території області. Колаборант регулярно брав участь у нарадах під головуванням окупаційного «Міністра» і закликав людей підтримати російських окупантів. Він змушував місцевих аграріїв працювати на користь Росії. В разі відмови – погрожував репресіями з боку каральних органів РФ. Розуміючи невідворотність покарання за вчинені злочини, обидва затримані планували втечу на окуповану Росією частину Херсонщини”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Служба безпеки своєчасно викрила зловмисників і затримала їх. Наразі обидва чоловіки перебувають під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили російському коригувальнику про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану), а його батьку – за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.