Жителі Посад-Покровського ремонтують пошкоджені російськими обстрілами домівки

До розбитого російськими військами села Посад-Покровського волонтери Червоного Хреста доставили дві вантажівки будівельних матеріалів, аби жителі, чиї будинки частково вціліли, могли полагодити свої помешкання. Про це Суспільному розповів виконувач обов’язків старости села Сергій Кулаковський.

В селі 940 будинків, з них повністю згоріли 300. Близько 600 будинків можна врятувати і відремонтувати. Станом на 25 січня 240 людей вже повернулося до села. Зокрема з 18 січня до Посад-Покровьского приїхали 40 жителів. Тому волонтери привезли шифер, дрова, OSB-плити.

“Привезли нам 1 700 листів шиферу, фуру ліса, будемо роздавати тим, кому можна ще врятувати будинки. Будемо приїжджати з комісією і дивитися, кому і що треба, і тоді будемо видавати”, – говорить виконувач обов’язків старости.

Жителька села Посад-Покровське Світлана повернулася додому декілька днів тому. Жінка з дітьми та мамою на початку повномасштабної війни переїхала на Тернопільщину. Зараз приїхала отримати шифер, аби накрити дах будинку. Весною діти планують повернутися до рідного селища.

“В суботу прибула сюди, але я тут не залишатимусь, бо в мене діти на Тернопільщині, я їх з мамою лишила. Навесні можливо приїду, будинок в порядок приведу. Потрібно накрити хату. Повинна сьогодні була вже повертатись на Тернопільщину, а сказали, що шифер будуть давати і балки, то я ще затримаюсь”, – розповідає Світлана.

Більше шести російських мін зруйнували будинок Володимира. В листопаді власними силами накрив хату, в якій проживає, аби врятуватись  від дощів та морозів.

“Багато нам привозять харчування, а будівельних матеріалів навпаки мало. Переважно для покриття, тому що дахи всі зруйновані. Шість мін і в хату, і в кухню, і в гараж і так далі. На хату я вже купував шифер, вже перекрив, тому що нас звільнили в листопаді, і як би я чекав до цієї пори, то вже б стеля впала, меблі б згнили, поцвіли від вологи”, – говорить чоловік.