СБУ ідентифікувала керівників російського правоохоронного органу на Херсонщині

Служба безпеки спільно з ДБР встановила особи ще п’ятьох колаборантів, які вступили до створеного Росією головного управління МВС Херсонської області. Це незаконне утворення виконує завдання Росії щодо поширення Кремлівського режиму та придушення руху опору на тимчасово захопленій частині регіону. Про це повідомила Служба безпеки України на своєму сайті

“В лавах окупаційного органу зловмисників призначили очільниками незаконного Голопристанського відділу поліції. Там вони брали участь у проведенні масових репресій проти місцевих жителів. Зафіксовано факти незаконного переслідування та викрадення людей, а також розграбування їхнього особистого майна”, – заявляють в СБУ.

Під час слідчо-оперативних дій співробітники СБУ зібрали всі дані на кожного колаборанта, задокументували їхню злочинну діяльність і встановили місця їхнього перебування.

Службою безпеки повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (добровільне зайняття посад у незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України:

  • Бузукіну С. О. – начальнику Голопристанського відділу поліції;
  • Целорунгову В. Л. – заступнику начальника Голопристанського відділу поліції;
  • Воронову М. Ю. – начальнику відділу карного розшуку;
  • Норченку А. В. – начальнику відділу дорожньо-патрульної служби;
  • Колесніченку М. І. – співробітнику відділу карного розшуку.

Всі вони місцеві жителі, які на початку повномасштабного вторгнення підтримали російських окупантів і запропонували їм свою допомогу у війні проти України.

Наразі тривають комплексні заходи для притягнення кожного колаборанта до відповідальності за злочини проти України. Служба безпеки наголошує на невідворотності покарання за співпрацю з окупантами.