Жителька Херсрнщини попри зруйнований російськими військами будинок все одно мріє про мир (відео)

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Діна Старикова місяць жила у підвалі разом зі своєю 86-річною матір’ю, ховаючись від російських обстрілів. Потім виїхала з рідного села Посад-Покровське. В травні минулого року російські снаряди повністю зруйнували її будинок. Жінка розповіла Суспільному про своє повернення до рідного дому.

Жінка показує залишки свого будинку в Посад-Покровському, згадує, аби збудувати дім працювала все життя, доводилось їздити на заробітки.

“Знімали свої пальта, взуття, у нас було чистенько все. В кухні газова плита стояла, умивальник, столик, нові меблі, новий холодильник”,  розповідає жінка.

У спальні, від якої не лишилось навіть стін, також були нові меблі. На вулиці скрізь росли квіти.

“В нас завжди чистенько було біля дому, а зараз що поробили, окопи понакопували”, говорить Діна Старикова.

Через місяць після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ми виїхали. Спочатку до Миколаєва, а потім до Тернополя. Там жінка дізналась, що важко поранені її син та невістка, які займались волонтерством у селі.

“Артему пробило ногу наскрізь і кістку подробило. А в невістки з носа і до шиї нічого немає. З легені вийняли уламки в лікарні в Миколаєві, встановили трубочку, щоб дихала і повезли до Польщі. Їй вже 13 операцій зробили”,  розповіла жінка.

На онкологію хворіє мати Діни Миколаївни. Зараз у жінки загострення хвороби.

“Горе за горем, в мене замкнутий круг. Куди привезти маму, у дітей теж все розбите, де мені жити я не знаю?”,  говорить Діна Миколаївна.

До Посад-Покровського жінка повернулась у грудні. Розгрібати завали, які залишились від її будинку, допомогли волонтери “Добробату”. Єдине бажання у жінки відбудувати хоча б щось, щоб був дах над головою.

“Головне, щоб мир скоріше настав, найголовніше, а потім все решта. Не хочу ні багатства, нічого, я хочу, щоб був мир. І щоб мої діти, онуки були біля мене, щоб ніяка мама не плакала, не страждала”,  говорить Діна Миколаївна.