Жительку Херсонщини, яка очолила “ДВК” для проведення псевдореферендуму, підозрюють у колабораціонізмі

Жительку Херсонської області, яка очолила так звану “ДВК” для проведення псевдореферендуму, підозрюють у колабораційній діяльності. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті. 

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру мешканці Станіславської громади у колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“У вересні 2022 року підозрювана брала участь в організації та проведенні псевдореферендуму на окупованій території Херсонщини та залучала до протиправної діяльності інших осіб. За грошову винагороду, вона очолила так звану «дільничну виборчу комісію» створену окупаційною владою на території с. Станіслав. Жінка організувала роботу незаконно створеної виборчої комісії, розгорнула агітаційну кампанію на підтримку псевдореферендуму серед місцевого населення. Особисто видавала членам так званого «виборчкому» бюлетені та організовувала подомовий обхід мешканців для проведення незаконного процесу. Також підозрювана вела протоколи та підрахунки голосів, визнаючи псевдореферендум легітимним”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області.