15 років тюрми загрожує низці колаборантів на Херсонщині

Служба безпеки зібрала обґрунтовані докази вини ще п’ятьох ворожих поплічників, які перебувають на тимчасово захопленій частині півдня України. Про це повідомили в Службі безпеки України.

На початку повномасштабного вторгнення підозрювані добровільно вступили до створеного агресором головного управління МВС Херсонської області.

Вони займали такі посади:

  • керівник фінансового відділу;
  • інспектор штабу;
  • інспектор Суворовського районного управління;
  • оперуповноважений відділення кримінальної поліції у справах неповнолітніх;
  • черговий ізолятора тимчасового тримання.

“Перебуваючи на даних посадах зловмисники виконували завдання Росії щодо поширення Кремлівського режиму та придушення руху опору на території регіону. Під час окупації Херсона вони брали участь у рейдах по будинках місцевих жителів, яких намагались залучити до співпраці з ворогом. У разі незгоди – погрожували насильством та знищенням майна”, – повідомляють в СБУ.

Під час звільнення українського міста колаборанти разом із російськими окупантами втекли на лівий берег Херсонщини. Служба безпеки повідомила фігурантам про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Обвинувальний акт скеровано до суду. Зловмисникам загрожує до 15 років ув’язнення.