На Херсонщині відновила роботу Трифонівська сонячна електростанція

На деокупованій Херсонщині Трифонівська сонячна електростанція (СЕС) відновила виробництво електроенергії та забезпечує жителів області світлом, Про це пише на своєму сайті ДТЕК.

Станція припинила свою генерацію після російської окупації. За час окупації і до моменту її звільнення Збройними силами України станція потрапляла під російські обстріли, а також зазнала крадіжок сонячних панелей російськими військовими.

“Звільнена від російських окупантів Трифонівська СЕС поступово відновлює виробництво електроенергії в енергосистему України, забезпечує потреби населених пунктів Херсонської області. Наразі обсяги генерації зеленої електроенергії станцією не перевищують 15% від її встановленої потужності 10 МВт. Ми вдячні ЗСУ за те, що на території Трифонівської СЕС знову майорить український стяг. Зі свого боку ми докладаємо зусилля для того, щоб станція вже на початок весни могла працювати на 70% від всієї своєї потужності. Адже саме зелена енергетика в часи війни є надважливим елементом енергетичної незалежності та безпеки України”, – заявив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Олександр Селищев.

ДТЕК ВДЕ продовжує оцінку пошкоджень станції, оскільки ще не вся територія була перевірена саперами на наявність мін чи інших вибухонебезпечних речовин.