Робота єдиної ферми, яка забезпечувала молоком правобережжя Херсонщини (відео)
Молочнотоварна ферма в селі Новодмитрівка Білозерської громади єдина на правобережжі Херсонщини. Свою роботу не припиняли навіть під час російської окупації. Як ферма працює зараз дізнавалось Суспільне.
Молоко в Херсон під час російської окупації возили саме Новодмитрівки розповідає директор підприємства Андрій Пастушенко.
“Нам давали працювати, адже ми забезпечували місто Херсон молоком. Ми єдине підприємство з правої сторони Дніпра, в якого є молочнотоварна ферма. З самого початку війни ми спочатку безплатно надавали молоко – і на лікарні, і на маслозавод і роздавали жителям. Далі ми частково почали співпрацювати вже по продажу”, – розповів Андрій Пастушенко.
За вісім із половиною місяців російської окупації поголів’я на фермі суттєво зменшилось. Ветеринарні препарати вдавалось отримати один раз, через Червоний Хрест. Годувати корів мали можливість тим, що вирощували самі. Надої з десяти тонн молока на добу впали вдвічі, виникали проблеми з репродукцією.
“На початок війни в нас було близько 800 голів, зараз у нас близько 700. Це телята плюс корови. Корів вже менше, як 300. Зараз ситуація більш-менш стабільна, оскільки в нас є доступ до медикаментів, до матеріалу для осіменіння, вже приїздять ветлікарі. Ми можемо навіть купувати корми, хоча не всі водії хочуть їхати в цей регіон, але все-таки ми знаходимо якісь шляхи”, – ділиться директор ферми.
У приміщенні, де перебувають телята, під час російської окупації жили російські військові.
“Коли вони хотіли, то вони брали молоко. На початку вони були більш спокійні, далі більш агресивні”, – згадує Андрій Пастушенко.
Білозерська громада зараз постійно під обстрілами російських військових. Місяць тому снаряди влучили і на територію цього підприємства.
“Це було серед білого дня. На той момент на підприємстві був обідня перерва і було не дуже багато людей. Перше влучання ракети було у навіс, де знаходились молоді вагітні телички, майбутнє нашої ферми. Після першого влучання була одна мертва і кілька поранених теличок. І було друге влучання, просто в середину загону, і тоді ми втратили 28 голів худоби”, – розповів Пастушенко.
Попри все підприємство продовжує працювати. Є телята, які народжувалися під час окупації Росією.
“Це наша група молодняку. Це наші, можна так сказати, “діти війни”. Дивлячись на них, ти розумієш, чому ти тут знаходишся і навіщо це все робиш”, – говорить фермер.