Прокурори Херсонської області вимагають конфіскувати у громадян РФ та Білорусі землі сільськогосподарського призначення

Прокурори Херсонської області вимагають конфіскувати у громадян РФ та Білорусі землі сільськогосподарського призначення. Про це повідомила прокуратура Херсонської області на своєму сайті.

Прокурори органів прокуратури Херсонської області через суд вимагають припинити право власності громадян РФ та Білорусі на землі сільськогосподарського призначення загальною площею понад 100 га вартістю 20 мільйонів гривень та конфіскувати її у власність держави.

“Підставою звернення прокуратури до суду стало невиконання зобов’язань іноземцями, які успадкували ділянки сільськогосподарського призначення та впродовж року не здійснили їхнє відчуження. Відповідно до норм законодавства земля цієї категорії не може перебувати у приватній власності осіб без громадянства та іноземних громадян. З метою недопущення незаконного володіння українськими землями прокуратура звернулася до суду”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Наразі судами відкриті провадження за шістьма позовами, справи призначено до розгляду. На спірні земельні ділянки за заявами прокурора судами накладено арешт.