Школяр з Херсонщини співом на вулицях збирає кошти на допомогу українським військовим
Одинадцятирічний Максим Зарічний з села Підстепного Олешківської громади збирає гроші, щоб допомогти українським військовим. Він співає на вулицях, виручене віддає на потреби військовим. Максим та його батьки розповіли Суспільному, як школяр став волонтером.
Максим Зарічний вирішив у такий спосіб збирати гроші для ЗСУ, коли побачив у Facebook, як це робила одна дівчинка. До війни родина жила в селі Підстепне, Олешківської громади. Після повномасштабного вторгнення протрималися місяць, а потім зрозуміли, що треба їхати з окупованої території.
“Виїхали на Львівщину, в селище Івано-Франкове. Максим онлайн навчається у своїй школі, він у шостому класі. Крім того, продовжує дистанційні заняття з вокалу, а до музичної школи нам тепер їздити 15 кілометрів – до Новояворівська. Максим задоволений, бо тут свого часу вчилися Дзідзьо та Кузьма Скрябін”, – говорить Ірина, мати хлопчика.
У свої 11 років Максим уже виступав по всій Херсонщині, брав участь у всеукраїнських конкурсах, посідав призові місця – з них 11 перших. Вдома на поличках дев’ять медалей, 28 призових кубків, безліч дипломів.
“Після другого класу класна керівниця Максима порадила нам показати його фахівцям, бо в нього добре виходило співати. Ми пішли на прослуховування до вчительки з вокалу Антоніни Потужньої, і вона почала з ним займатися. А згодом ми пройшли конкурс у музичній школі Олешок і почали їздити туди на заняття. Максим грав на фортепіано, співав у хорі та дуже полюбив сольфеджіо. На День Незалежності його вперше запросили виступити на концерті в нашому селі. А потім ми спробували виступити на музичному конкурсі в Бердянську й одразу зайняли третє місце. А згодом Максим брав участь у багатьох співочих конкурсах, і в більшості ставав переможцем”, – розповів Сергій Зарічний, батько хлопчика.
Максим – маленький хлопчик, але великий трудівник, каже його вчителька з вокалу Антоніна Потужня.
“Мене вразила та відповідь, яку він дав мені на просте запитання. Чому ти хочеш стати співаком? Він сказав, що я хочу стати зіркою і зробити для своїх батьків краще життя, аби вони так важко не працювали на городі задля того, щоб у мене було світле майбутнє”, – згадує вчителька.
Саме з того часу хлопець собі поставив за мету досягти успіху, здобути професійну освіту. Через рік він вступив в музичну школу.
“Я вважаю, що людина має отримати фахові знання з музичних дисциплін. І дотепер він займається в музичній школі, вже в четвертому класі, одночасно ми проводимо онлайн заняття, бо війна”, – каже вчителька.
В перервах між заняттями музикою та навчанням в школі Максим займається волонтерством, назбирав вже понад 190 тисяч гривень. Хлопчик долучався до збирання коштів на два потужні генератори й на старлінк, купив дві бензопили та шість турбопічок.
“Я хочу назбирати вже, щоб було 200 тисяч гривень. Для мене збирати кошти – це дуже важлива справа, тому що цим я допомагаю Збройним Силам України”, – каже Максим Зарічний.
Вуличні виступи організовують щосуботи, розповідає мама хлопчика. В інші дні працює тато, який возить їх містечками Львівщини: Городок, Яворів, Новояворівськ, Жовкву та Івано-Франкове.
“Пробували у Львів, але не виходить, бо одразу після виступів нам треба встигнути на заняття в музичну школу. Ми сідаємо в машину, беремо маленьку колонку з мікрофоном і їдемо. Стаємо на вулиці й співаємо. Перехожі йдуть і кидають йому гроші, дякують”, – розповідає Ірина Зарічна.
Максим каже, вдячний людям, які дають йому гроші та підбадьорюють. А також батькам – без їхньої підтримки волонтером би не став. Тепер волонтерять разом, крім виступів, роблять окопні свічки для ЗСУ і плетуть маскувальні сітки.
Хлопець готовий допомагати, скільки потрібно, але сподівається, що війна скоро закінчиться. Тоді, каже, повернеться до звичного життя.
“Мені дуже подобається співати, і співаю я з великим задоволенням. Іноді для мене ці моменти найщасливіші в житті. Я хочу пов’язати з музикою своє життя, стати музикантом, самому створювати пісні та поезію. Хочу, щоб скоріше настала Перемога України. Щоб повернутися скоріше додому, побачити своїх друзів, погратися з ними, навчатися у рідній школі та займатися музикою зі своєю вчителькою. Я вірю в перемогу, я вірю ЗСУ!” – говорить Максим Зарічний.