Британський композитор займався музикою з українськими дітьми в Іршаві
Впродовж чотирьох днів, британський композитор Найджел Осборн займався музикотерапією з сотнею дітей з Херсонської області, які відпочивали на Закарпатті. Найджел Осборн вже багато років є міжнародним волонтером, який подорожує країнами, які перебувають у стані війни і займається з місцевими дітьми музикотерапією, аби допомогти їм впоратися з травмами війни. Про це написав онлайн-журнал про Закарпаття Varosh.
“Він вже відвідав Лівію, Боснію, Чечню і вже п’ять місяців працює в Україні”, – розповіла викладачка Ужгородського музичного коледжу ім. Д. Задора Вікторія Кумгир-Новак.
В Україну музиканта запросила спілка українських митців. За допомогою їхнього координування Найджел Осборн працював з дітьми, які лікуються в Харківській лікарні, в притулку для сиріт та з релокованими малюками із зруйнованих міст та сіл Харківської області, вчив їх долати травми війни за допомогою музики.
“Я познайомилася з Найджелом на онлайн курсах, який він читав. Я сама музикотерапією почала цікавитися вже тривалий час, оскільки в мене в сина епілепсія і я бачу в нього дуже хороші результати після музикотерапевтичних занять. Заняття з логопедом ми замінили заняттями музикою, так у нього краще налагоджується мовлення”, – говорить викладачка.
Коли виникла можливість зайнятися з дітьми з Херсонської області, які відпочивали в Іршаві музикотерапією, Вікторія запропонувала запросити Найджела Осборна.
“За ті кілька днів, що Найджел був в Іршаві, ми провели понад 20 занять з дітками різного віку. Перші заняття були таким пасивним слуханням музики різних країн. Відтак починали з дітьми імпровізувати і накладати на цю імпровізацію відомий дітям мотив української пісні. Найджел відвідуючи нову країну, перш за все старається вивчити її мову, бодай на базовому рівні. За чотири місяці в Україні він непогано вивчив українську мову і вже міг з дітьми наспівувати “Червону калину” або якісь народні пісні”, – розповіла Вікторія.
Поступово діти самі починали грати на різних інструментах. Хто на маракасах, хто на якихось простеньких ударних. Будь-яка арт-терапія полягає в тому, що людина має щось створити, вклавши в це частину себе.
“Через культуру, через мистецтво, через рух, танець, співи і музику можна розкрити затиснуті емоції, через співи – налагодити роботу легеневої та ендокринної системи”, – каже Найджел Осборн про свою методику.
Вікторія Кумгир-Новак також розповіла, що разом з Найджелом, за сприяння закарпатського обласного епілептолога Тараса Студеняка започатковують на Закарпатті проєкт, в рамках якого досліджуватимуть мозок дітей, хворих на епілепсію, під впливом музики.