Нова Каховка вже рік під російською окупацією. Місто було захоплено в перші дні війни. Як себе почувають люди, що живуть на окупованих Росією територіях? Про що вони мріють, на що сподіваються? Про це дізнавалась НОВА КАХОВКА.City.
В цілому жителі почали ставитися до російської окупації ніби, як до норми. Розмови між собою за рік припинили бути емоційними. Усі просто “живуть”.
“Живемо, але нічого вже не чекаємо. Чекаємо закінчення війни. Я вже пенсіонерка, мої родичі живуть, займаючись своїми справами. Сидять вдома. Дехто поїхав. Двоє сусідів поблизу на самому початку війни перелякано поїхали, навіть без речей. А тепер сумують за домом. Нам тут, як зазвичай, треба жити, займатися своїми справами. Головне, не хворіти”, – розповідає місцева жінка
Більшість пенсіонерів не здивувати вимкненнями світла, чергами, проблемами з грошовим обігом. Мовляв, усе це вже було у 1990-ті роки.
“Росія за рік нас відкинула в минуле. Я встановила собі на телефон “Дію”, мала там документи, ковідні сертифікати. Вже давно звикла платити безготівково. Їздила з легкістю до доньки за кордон. Зараз такого вже нема. Дожилися до того, що змушені згадувати й цінувати такі дрібниці, як гарний інтернет. Чи банківське відділення для здійснення міжнародних грошових переказів”, – говорить одна з мешканок Нової Каховки.
Більш молоді новокаховчани відносно так само розділяють думки щодо російської окупації.
“Мріємо, щоб війна закінчилася. Тоді можна буде нормально працювати, відпочивати. А не як зараз, все в авралі. Набридли вибухи й російські військові в магазинах. Так, як зараз, не може відбуватися вічно. Поки чекаємо, що буде відбуватися далі” – говорить дівчина.
Дехто зі співрозмовників зізнається, що навчився жити одним днем.
“За цей рік навчився цінувати те, що є. Ніхто не знає, коли закінчиться війна. Ніхто не знає, що і на коли планувати. Намагаюся жити одним днем”, – ділиться новокаховчанин.
Деякі місцеві задумуються щодо майбутніх подій.
“Щодо людей, які проживають поруч зі мною – настрої тривожні. Всі бояться перспективи вуличних боїв всередині міста. Через це містяни знову виїжджають з міста. Але люди мають надію вижити”, – говорить чоловік.
В майбутньому всі хочуть миру, проте певності та конкретики місцеві жителі не мають.
“Намагаємося зібрати фінансову подушку, аби в разі чого виїхати через Крим. Сподіваємося, це не знадобиться”, – ділиться планами чоловік.
Також новокаховчани розповідають:
“Люди наразі мовчки отримують гуманітарну допомогу від росіян і по десять тисяч рублів соціальної виплати. Основна мета – просто вижити. У декого поступово здають нерви, і мені, як психологу-аматору, доводиться цих людей морально підтримувати, як тільки можна. Також у людей присутній страх за своє майно, бо російські окупанти тим чи іншим чином змушують людей брати російські паспорти. Їм байдуже, аби картинка була для керівництва. Історія з “керуванням” цін закінчилася провалом, ціни злетіли і вже потроху виникає дефіцит”, – говорять мешканці Нової Каховки.
Кореспондент NovaKahоvka.City розповідає:
“Рік тому, біля церкви роздавали молоко від фермерів. На самому початку війни. Проте люди, переважно пенсіонери, почали сваритися, битися за місце в черзі. Так сильно сварилися, що відламали ворота церкви. Здається, приблизно так пенсіонери й нині стоять за російськими виплатами і гуманітарною допомогою. Така поведінка виглядає не дуже пристойно. При тому, що зараз пенсіонери отримують аж дві пенсії – українську й російську. І ця поведінка дається взнаки під час війни – нам усім слід над цим задуматися”.
Post Views: 228