Нова Каховка рік під російською окупацією

Нова Каховка вже рік під російською окупацією. Місто було захоплено в перші дні війни. Як себе почувають люди, що живуть на окупованих Росією територіях? Про що вони мріють, на що сподіваються? Про це дізнавалась НОВА КАХОВКА.City.

В цілому жителі почали ставитися до російської окупації ніби, як до норми. Розмови між собою за рік припинили бути емоційними. Усі просто “живуть”.

“Живемо, але нічого вже не чекаємо. Чекаємо закінчення війни. Я вже пенсіонерка, мої родичі живуть, займаючись своїми справами. Сидять вдома. Дехто поїхав. Двоє сусідів поблизу на самому початку війни перелякано поїхали, навіть без речей. А тепер сумують за домом. Нам тут, як зазвичай, треба жити, займатися своїми справами. Головне, не хворіти”, – розповідає місцева жінка

Більшість пенсіонерів не здивувати вимкненнями світла, чергами, проблемами з грошовим обігом. Мовляв, усе це вже було у 1990-ті роки.

“Росія за рік нас відкинула в минуле. Я встановила собі на телефон “Дію”, мала там документи, ковідні сертифікати. Вже давно звикла платити безготівково. Їздила з легкістю до доньки за кордон. Зараз такого вже нема. Дожилися до того, що змушені згадувати й цінувати такі дрібниці, як гарний інтернет. Чи банківське відділення для здійснення міжнародних грошових переказів”, – говорить одна з мешканок Нової Каховки.